Geoblog.pl    dialloteam    Podróże    Diallo na szczytach - Korona Gór Polski    START - zaczynamy "Diallo na szczytach"!

START - zaczynamy "Diallo na szczytach"!

Polska, Wrocław, pl. Jana Pawła II

Pełni zapału i sił zaczynamy naszą wyprawę. Po 18stej pod siedzibą Dialogu zbiera się ekipa DialloTeam. Pakujemy nasze manatki i ruszamy po Asię, która jedzie pociągiem z Elbląga. Bagażnik ledwo się domyka, a tu jeszcze kolejny plecak, śpiwór, namiot … Konieczny jest mały przepak. Auto zapakowane po dach trochę przysiadło :-) Na szczęście wierni kibice towarzyszą nam i w tym momencie, więc możemy coś zostawić we Wrocławiu. Obierzemy po powrocie :-) Tylko co oddać? Czas płynie, a my się zastanawiamy. Sprawdzamy maksymalną dopuszczalną ładowność, przeliczamy wagę naszą i sprzętu. Ciężko z czegoś zrezygnować, w końcu wszystko może się przydać. Jednak wyjmujemy plecaki, znów oddajemy część rzeczy i tak po godzinie jesteśmy gotowi do drogi. Waldek fachowym okiem ocenia, że jak nie będziemy przesadzać z ostrą jazdą to damy radę. Żegnamy się i w drogę. Na początek jazda próbna na Bielany, a tam wyrównanie ciśnienia w oponach na najbliższej stacji paliw, ostatnie siku i w końcu na A4. Początkowo jedzie się nieźle. Mamy mały poślizg względem harmonogramu, ale na autostradzie zaczynamy poznawać możliwości Tourana i nieco nadrabiać [oczywiście jadąc przepisowe 130 km/h ;-) ]. Do Góry św. Anny jest całkiem nieźle. Nagle na wyświetlaczach pojawia się informacja o kraksie. Mobile to potwierdzają, jeden pas wyłączony z ruchu. Cenne minuty znikają bezpowrotnie, kolejny stresik i to na starcie imprezy. Rano musieliśmy wstać do pracy, później szybko na zbiórkę i zmęczenie zaczyna dawać znać o sobie. A do św. Katarzyny pod Kielcami jeszcze kawałek. Trzeba będzie zrezygnować z noclegu między szczytami i napierać na Bieszczady z marszu. Nadrabiamy miną i dowcipami. W końcu przejeżdżamy korek i znów pędzimy. Przed nami pierwszy szczyt Korony Gór Polski - Łysica. Ciekawe jak to będzie. Wg mapy nic trudnego, ale nikt z nas jeszcze tam nie był.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
niepowiem
niepowiem - 2010-09-11 12:00
Powodzenia! Trzymam kciuki i czekam na relację na geoblogu :]

BPE
BPE - 2010-09-15 09:47
Trzymam kciuki, zeby się udało. My też planujemy zdobyc wszystkie, ale nam to pewnie zajmie kilka lat :-))

dialloteam
DialloTeam
Joasia, Mariusz, Mirek, Paweł, Sławek
zwiedzili 0.5% świata (1 państwo)
Zasoby: 30 wpisów30 2 komentarze2 37 zdjęć37 0 plików multimedialnych0